Sty 04 2020

Czy tapeta w kuchni to dobry pomysł?

Published by at 8:11 am under Tapety

Kuchnia jest takim miejscem, w którym od zawsze dominowały kafelki. Zapewniają one odpowiednią odporność, lecz także są łatwe w czyszczeniu. Od jakiegoś jednak czasu zaczęły w kuchniach pojawiać się tapety. Czy faktycznie warto się nimi zainteresować?

Czy każda tapeta jest odpowiednia?

Na wstępie warto jednak najpierw zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy rodzaj tapety będzie w kuchni odpowiedni. Kuchnia to bowiem miejsce, w którym jest bardzo dużo wilgoci, brudu i pary wodnej. Powoduje to, że zwykła tapeta bardzo szybko albo doznałaby nieodwracalnego uszkodzenia, albo po prostu odkleiłaby się od ściany. Idealnym wyborem jest zatem tapeta zmywalna.

Czy tapeta do kuchni to dobry pomysł?

Tapety zmywalne do kuchni najczęściej pokryte są warstwą winylu, co powoduje, że są całkowicie odporne na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Są także bardzo łatwe w czyszczeniu, a zatem opierają się wszystkim znajdującym się w kuchni zagrożeniom. Powstaje jednak pytanie, czy taka zmywalna tapeta do kuchni to na pewno dobry pomysł? Jak się okazuje, całkiem niezły, ponieważ jest znacznie tańsza niż kafelki, szybciej się ją umieszcza na ścianie, a także daje możliwość łatwego usunięcia jej i zastąpienia innym wzorem.

Możliwość komentowania Czy tapeta w kuchni to dobry pomysł? została wyłączona